תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
ניוזלטרים ליולדות
ניוזלטרים ליולדות
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

החלמה מניתוח קיסרי

מתי מותר לאכול, מתי אפשר להניק ואיך תרגישי כשתקומי מהמיטה בשעות ובימים הראשונים לאחר הניתוח הקיסרי. החלמה מהירה

לאחר הניתוח תעברי למחלקת יולדות למשך 4-3 ימים (כולל יום הניתוח). יולדות המעוניינות לעבור למלון יולדות שיבא בייבי, יכולות לעשות זאת לאחר 48 שעות, בכפוף לאישור רפואי. יש להזמין מקום מראש בטלפון: 03-5305200.

אוכל ושתייה
ניתן להתחיל לאכול כ-6 שעות לאחר הניתוח. הארוחה הראשונה תהיה בעלת מרקם רך או נוזלי. הימנעי משתייה מוגזת וממזון הגורם לגזים (למשל, כרובית או ברוקולי). דווחי לצוות אם את חשה בחילה או הקאות.

כאב
אחר הניתוח ייתכנו כאבים באזור פצע הניתוח ו/או כתוצאה מהתכווצות הרחם. תחושת הכאב עלולה לגרום אי נוחות והגבלה בתנועות וקושי בטיפול בילוד. לכן, מומלץ ליטול משככי כאבים גם כאשר הכאב מתון. דווחי לצוות אם את חשה כאב. בכל מקרה, אל תיטלי משככי כאבים ללא תיאום עם הצוות המטפל.

הנקה
אנו ממליצים על הנקה מוקדמת ככל האפשר. לאחר קבלת הילוד במחלקת היונקים, הוא יכול לשהות אתך כל משך האשפוז, גם בלילה, לביות מלא. אם אינך מעוניינת בביות מלא, את יכולה להעביר את התינוק בלילות או בכל זמן אחר למחלקת הילודים.

מדי יום בשעות הבוקר מתקיימת הדרכה קבוצתית על ידי יועצת הנקה. ניתן לתאם גם הדרכה פרטנית.

ירידה מהמיטה
את יכולה לרדת מהמיטה בפעם הראשונה 8-6 שעות אחרי הניתוח. אם שעת הירידה שלך מהמיטה צפויה להיות לאחר השעה 20:00 בערב, רדי רק בשעות הבוקר למחרת, שכן הירידה הראשונה מהמיטה היא רק בליווי אחות. ייתכן שאזור הבטן שלך יהיה רגיש, כואב ויקשה על התנועה. למרות זאת, רצוי מאוד שתתנועעי.

קטטר
הוצאת קטטר השתן תתבצע לאחר ירידה מהמיטה ושתיית נוזלים ללא בחילות והקאות. לעתים יש תחושת צריבה בזמן מתן שתן בפעמים הראשונות. זו תחושה טבעית וחולפת, אך דווחי על כך לאחות. 

דימום
לאחר ניתוח קיסרי מופרש דם מנרתיק הדומה לדימום ווסתי בכמות בינונית. השתמשי בתחבושות היגייניות, ולא בטמפונים. הדימום הטרי נמשך 10-7 ימים, ולאחר מכן תופיע הפרשה בצבע ורדרד או לבן-שקוף עד כחודש מהניתוח. אם צבע ההפרשה נראה חריג או שההפרשה היא בעלת ריח לא נעים, דווחי על כך לצוות הרפואי.

רחצה
ר
חצה ראשונה מתבצעת כ-24 שעות לאחר הניתוח ולאחר הסרת התחבושת מפצע הניתוח. חשוב לטפל בצלקת באמצעות רחיצת המקום במים ובסבון. הודיעי לצוות הרפואי, אם יש במקום הפרשה, אודם, נפיחות או כאב חריג.

בדיקות דם
בבוקר שלאחר הניתוח נעשות בדיקות דם, על מנת לדעת מהי רמת ההמוגלובין, תפקודי הכליות, הכבד וכו'.

ביות גמיש/ביות מלא
את יכולה לבחור בביות מלא או בביות גמיש. בביות מלא התינוק יהיה לצדך כל הזמן, גם הבדיקות הרפואיות יתבצעו ליד מיטתך. ביות גמיש יאפשר לך להשאיר את התינוק במחלקת ילודים בלילה או בכל זמן אחר שתרצי.

אל תוותרי על קורס הכנה לניתוח קיסרי 


רוצה לדעת עוד? קראי מה צפוי לך בכל שלב:

מה קורה ביום שלפני הניתוח הקיסרי
מה קורה ביום הניתוח – ההכנות, הלידה וההתאוששות

ניתוח קיסרי ידידותי
הימים הראשונים לאחר לידה בניתוח קיסרי
החלמה בבית לאחר ניתוח קיסרי

כל הזכויות שמורות