תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור

יחידת טיפול אינטנסיבי אם-תינוק

מנהלת: ד"ר ורד בר


יצירת קשר:

טלפונים: 03-5305915. 03-5303352 (ניתן להשאיר הודעה)

דוא''ל: Vered.Bar@sheba.health.gov.il

ימי פעילות:

ראשון, שלישי וחמישי, בשעות 17:00-13:00


מיקום:

בניין שיקום המבוגר, קומה 2

מפת הגעה לשיבא

היחידת לטיפול אינטנסיבי אם-תינוק מיועדת לנשים הסובלות מדיכאון, חרדה ותסמינים נפשיים אחרים בשנה אחרי הלידה, וזקוקות להתערבות כוללת.

כמעט כל הנשים עוברות טלטלות רגשיות וגופניות זמן קצר אחרי הלידה. תסמינים כמו בכי, רגשנות, תיאבון ירוד ולעיתים גם קשיי שינה נפוצים אצל כ-80% מהנשים. הם נקראים "בייבי בלוז" ולמרבה השמחה הם חולפים תוך כמה ימים. אבל, אם המצב לא משתפר ונמשך שבועיים או יותר, הוא מוגדר דיכאון אחרי לידה ודורש טיפול.

יחידת הטיפול האינטנסיבי אם-תינוק היא הראשונה מסוגה בארץ המשלבת טיפול במצבה הרגשי של האם יחד עם חיזוק הקשר בין האם לתינוק. צוות היחידה כולל אנשי מקצוע מנוסים ממגוון תחומים: פסיכיאטריה, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, טיפול בהבעה, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה ויעוץ הנקה.


יחידת טיפול אם-תינוקיחידת טיפול אם-תינוק טיפול באם יחד עם חיזוק הקשר בין האם לתינוק


איך אנחנו יכולות לעזור לך?

אנחנו מציעות לך מגוון של כלים טיפוליים שיתאימו במיוחד בשבילך – בטיפול פרטני או קבוצתי – ותוך התייחסות לכל ההיבטים של מי שאת ומה שחשוב לך מבחינה אישית, זוגית ומשפחתית.

את מוזמנת לפנות אלינו לקבוע פגישת היכרות (מבטיחים לענות בהקדם האפשרי). בפגישה עם מומחית בבריאות הנפש של האישה נעריך את מצבך ונגבש תוכנית טיפול אינטנסיבית של שלוש פעמים בשבוע הכוללת טיפול אישי, קבוצתי או דיאדי (אם ותינוק). 


רוני קובן ליווה את המטופלות, את בני זוגן ואת הצוות של יחידת אם-תינוק בתהליך הארוך שבסופו הקלה ותחילתה של החלמה. צפו בסרט

חיפוש