תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
ניוזלטרים ליולדות
ניוזלטרים ליולדות
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

כ-90% מהמטופלים בשיבא מרוצים מאוד מהצוות הרפואי ומהצוות הסיעודי

27-05-2018

90.3% מהמטופלים בשיבא שבעי רצון מהצוות הרפואי במידה רבה/רבה מאוד, ו-87.8% מהמטופלים שבעי רצון מהצוות הסיעודי במידה רבה/רבה מאוד. כך עולה מסקר שביעות רצון טלפוני שערך המרכז הרפואי שיבא בקרב 4,000 מטופלים.

סקר שביעות הרצון, הראשון בתולדות שיבא ובין הראשונים במערכת הבריאות הציבורית, נערך ביוזמת יחידת השירות וחווית המטופל, בניהולה של מיכל מנשה, ועל ידי חברת הסקרים "טלדור".

פרסום תוצאות הסקר מבטא את מדיניות המרכז הרפואי שיבא לפעילות שקופה, ואת החשיבות שניתנת לאיכות שירות וחווית מטופל מצוינים שהם חלק בלתי נפרד מהטיפול הקליני.

הסקר התקיים במהלך שנת 2017 ובמסגרתו נסקרו 45 יחידות - 29 מחלקות ו-16 מרפאות. המטופלים הנסקרים נשאלו על חווית השירות במגוון נושאים, ובהם: שביעות רצון כללית, תחושת האמון בצוות המטפל, יחס, מידע ותנאים פיזיים וסביבתיים.

לפניכם התוצאות במחלקות האשפוז ולאחר מכן במרפאות:גרף שביעות רצון מצוות מחלקות האשפוז

 

גרף שביעות רצון מצוות המרפאות

 

מן הנתונים עולה כי גברים במחלקות האשפוז נטו לגלות שביעות רצון גבוהה יותר מזו של נשים, בעיקר בשאלות שבדקו את התנאים הפיזיים והסביבתיים במחלקה, אך גם בשביעות הרצון הכוללת ובמדדים נוספים.

מטופלים צעירים בגילאי 35 - 50 נטו לגלות רמה גבוהה יותר של שביעות רצון, בהשוואה למטופלים מבוגרים יותר.

במרפאות החוץ נמצאו הבדלים בשביעות הרצון בין מבקרים שהגיעו למרפאה בפעם הראשונה לבין מבקרים ותיקים, כאשר שביעות הרצון של המבקרים הוותיקים הייתה גבוהה יותר.

מנהל מחלקה פנימית ו, שזכתה לציון גבוה בסקר, ד"ר אילן בן-צבי, מסביר: "ישנה התגייסות של כל הסקטורים במחלקה, החל מהרופאים, האחים, האחיות, העובדת הסוציאלית, כוח העזר והפקידות. יש חשיבות רבה להון האנושי של צוות המחלקה, לאווירה הכללית ולאינטליגנציה הרגשית של כל אחד מהמטפלים". האח האחראי, לירון אביזיז מוסיף כי "המחלקה מבחינתנו היא סוג של בית. המטרה שלנו היא לשמור על כבוד הדדי, ולנהל חילוקי דעות במקום ניטרלי. אני מאמין שאם מוצאים את עמק השווה, בטווח הרחוק יהיה טוב לכולנו".

בעקבות הצלחת הסקר, ההיענות הגבוהה מצד המטופלים ורצון מנהלי היחידות להעמיק את הפעילות בתחום ולשפר את השירות, יהפוך הסקר למסורת שנתית. כבר בימים אלה מתחילים ביחידת השירות לסקור יותר מ-5,000 מטופלים שביקרו/ אושפזו באחת מ-58 היחידות במרכז הסרטן, בית החולים השיקומי, מרכז הלב ומרפאות החוץ.

במקביל, נעשות פעולות לשיפור השירות בשני תחומים שעלו מן הסקר:

  1. הפחתת המאמץ שמשקיעים מטופלים לקבלת מידע – כ-47% מהמטופלים ציינו שהם התאמצו במידה רבה מאוד לקבל מידע.
     
  2. הצגה עצמית – כ-30% מאנשי הצוות אינם מציגים את עצמם בפני המטופלים.

 

יש לכם רעיון? חושבים שיש לכם מה לתרום לשיפור השירות וחווית המטופל? יחידת השירות תשמח לשמוע.

כל הזכויות שמורות