תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור
ניוזלטרים ליולדות
ניוזלטרים ליולדות
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור m) דלג לצור קשר (מקש קיצור 2) דלג למפת האתר (מקש קיצור 3)

שיבא הצטרף למחאה נגד האלימות כלפי נשים

03-12-2018

יותר מ-500 מעובדות ועובדי המרכז הרפואי שיבא קיימו הבוקר (שלישי) עצרת הזדהות במאבק נגד אלימות כלפי נשים ורציחתן של 24 נשים השנה. העצרת התקיימה תחת הכותרת "לא מרימים ידיים. אומרים די לאלימות!".

נשאו דברים: מנהל המרכז הרפואי פרופ' יצחק קרייס, המשנה למנהל המרכז פרופ' ארנון אפק, יו"ר ועד הרופאים בשיבא ד"ר זאב פלדמן, מנהלת השירות הסוציאלי ד"ר וונדי חן, מנהלת מיון נשים באגף נשים ויולדות ד"ר דליה אדמון, והממונה על שוויון מגדרי גב' יאירה רוטשטיין.

 

 

 

פרופ' ארנון אפק: "בית חולים שנלחם על חיי אדם לא יכול לעמוד מנגד כשנעשים מעשים מתועבים של פגיעה באנשים ובעיקר בנשים. אנו בשיבא לא נעמוד בצד, נתייצב בראש המאבק ונאמר – האלימות לא מקובלת עלינו".

ד"ר דליה אדמון: "אנו פה כדי להושיט יד, לעזור לנשים לצאת ממעגל האלימות. זכותכן לחיות ללא פחד. אנו פוגשים יום יום נפגעות אלימות – תשאלו, תתעניינו. בואו נעזור לדור הבא לחיות אחרת".

פרופ' יצחק קרייס הקריא את שמות 24 הנשים שנרצחו השנה: "מעטים המקרים שבהם אנו זועקים די ומעטים עוד יותר המקרים שעוצרים את החיים והשגרה, בייחוד בבית חולים. המרכז הרפואי שיבא הוא דוגמה להיפך מאלימות – יש פה נתינה וחמלה – וכל עובדת ועובד בשיבא הוא העדות לכך. נעמוד במרכז הרפואי שיבא מול כל פרץ אלימות, מכל סוג שהיא ונאמר 'די לאלימות'".

כל הזכויות שמורות