תפריט נגישות


מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגירה
image/svg+xml

ההתאוששות מניתוח קיסרי בבית החולים

לאחר הניתוח תעברי למחלקת יולדות למשך 4-3 ימים (כולל יום הניתוח). יולדות המעוניינות לעבור למלון יולדות שיבא בייבי, יכולות לעשות זאת לאחר 48 שעות, בכפוף לאישור רפואי. יש להזמין מקום מראש בטלפון: 03-5305200.

מה צפוי לך בשעות ובימים הראשונים לאחר הניתוח:


אוכל ושתייה

ניתן להתחיל לאכול כ-6 שעות לאחר הניתוח. הארוחה הראשונה תהיה בעלת מרקם רך או נוזלי. הימנעי משתייה מוגזת וממזון הגורם לגזים (למשל, כרובית או ברוקולי). דווחי לצוות אם את חשה בחילה או הקאות.


ירידה מהמיטה

את יכולה לרדת מהמיטה בפעם הראשונה 8-6 שעות אחרי הניתוח. אם שעת הירידה שלך מהמיטה צפויה להיות לאחר השעה 20:00 בערב, רדי רק בשעות הבוקר למחרת, שכן הירידה הראשונה מהמיטה היא רק בליווי אחות. ייתכן שאזור הבטן שלך יהיה רגיש, כואב ויקשה על התנועה. למרות זאת, רצוי מאוד שתתנועעי.


כאב

אחר הניתוח ייתכנו כאבים באזור פצע הניתוח ו/או כתוצאה מהתכווצות הרחם. תחושת הכאב עלולה לגרום אי נוחות והגבלה בתנועות וקושי בטיפול בילוד. לכן, מומלץ ליטול משככי כאבים גם כאשר הכאב מתון. דווחי לצוות אם את חשה כאב. בכל מקרה, אל תיטלי משככי כאבים ללא תיאום עם הצוות המטפל.


הנקה

אנו ממליצים על הנקה מוקדמת ככל האפשר. לאחר קבלת הילוד במחלקת היונקים, הוא יכול לשהות אתך כל משך האשפוז, גם בלילה, לביות מלא. אם אינך מעוניינת בביות מלא, את יכולה להעביר את התינוק בלילות או בכל זמן אחר למחלקת הילודים. מדי יום בשעות הבוקר מתקיימת הדרכה קבוצתית על ידי יועצת הנקה. ניתן לתאם גם הדרכה פרטנית.

 


הזמיני תור לניתוח קיסרי
 

קטטר

הוצאת קטטר השתן תתבצע לאחר ירידה מהמיטה ושתיית נוזלים ללא בחילות והקאות. לעתים יש תחושת צריבה בזמן מתן שתן בפעמים הראשונות. זו תחושה טבעית וחולפת, אך דווחי על כך לאחות. 


דימום

לאחר ניתוח קיסרי מופרש דם מנרתיק הדומה לדימום ווסתי בכמות בינונית. השתמשי בתחבושות היגייניות, ולא בטמפונים. הדימום הטרי נמשך 10-7 ימים, ולאחר מכן תופיע הפרשה בצבע ורדרד או לבן-שקוף עד כחודש מהניתוח. אם צבע ההפרשה נראה חריג או שההפרשה היא בעלת ריח לא נעים, דווחי על כך לצוות הרפואי.


רחצה

רחצה ראשונה מתבצעת כ-24 שעות לאחר הניתוח ולאחר הסרת התחבושת מפצע הניתוח. חשוב לטפל בצלקת באמצעות רחיצת המקום במים ובסבון. הודיעי לצוות הרפואי, אם יש במקום הפרשה, אודם, נפיחות או כאב חריג.


בדיקות דם

בבוקר שלאחר הניתוח נעשות בדיקות דם, על מנת לדעת מהי רמת ההמוגלובין, תפקודי הכליות, הכבד וכו'.


רוצה לדעת עוד על ניתוחים קיסריים?

10 מיתוסים על ניתוחים קיסריים

ניתוח קיסרי ידידותי

אפס הפרדה בניתוח קיסרי

הכנה לניתוח קיסרי: מה קורה יום לפני?

מה קורה ביום של הניתוח הקיסרי?

שיטה אסתטית לסגירת חתך ניתוח קיסרי

ההחלמה בבית לאחר ניתוח קיסרי

מרפאת טרום ניתוח קיסרי

לדף הראשי של ניתוחים קיסריים