תפריט נגישות


מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגירה
image/svg+xml

בנק הדם הטבורי בשיבא

מנהל רפואי: פרופ' ארנון נגלר

מנהלת שירות שיבא דם טבורי: נועה גולומב
טלפון: 03-5307759

דוא"ל: noa.golomb@sheba.health.gov.il 


יצירת קשר ומענה 24/7:

טלפון: 03-5305222

פקס: 03-5308050

דוא"ל: cord-bl@sheba.gov.il

 

אחראית מעבדה: מרגריטה מאיורוב

טלפון במעבדה: 03-5305780

פקס: 03-5308050

דוא"ל:  cord.blood@sheba.gov.il


ימי פעילות המעבדה:

ההגעה בתיאום מראש בלבד.
ניתן להתקשר לתיאום בשעות:  09:00-08:00, 15:00-11:00.


מיקום:

אגף מעבדות, קומה 2, חדר 5.

מפת הגעה לשיבא 

בנק הדם הטבורי בשיבא הוא המוביל, הגדול והוותיק בתחומו בארץ. הבנק מנוהל על ידי פרופ' ארנון נגלר, רופא ומדען בעל שם עולמי ונשיא המרכז ההמטואונקולוגי בשיבא.  הצוות המוביל את הבנק, הוא ממקימי השירות בארץ ומהווה מוביל מקצועי עולמי במחקר ושירות.

הבנק פועל תחת תקנים מהמחמירים בעולם והוא היחידי בארץ ובין הבודדים בעולם, שמוסמך ומוכר רשמית על ידי שלושת הגופים הרגולטוריים הבינלאומיים, המוסמכים לתת הסמכה והכרה בינלאומית לבנקי דם חבל טבור (ההסמכה מגדירה את כללי התקן לעבודה בבנק הדם)  FACT/NetCord; AABB; NMDP.

הבנק הוא גם היחיד בארץ, ובעבר גם השני מחוץ לארצות הברית, שקיבל הסמכה בינלאומית מארגון (NMDP)  National Marrow Donor Program, הארגון העולמי להשתלת מוח עצם.

בנוסף, עבר הבנק הסמכה גם על ידי הארגון האמריקאי לבנקי דם (AABB) והוא לא רק בנק דם חבל הטבור היחידי אלא גם בנק הדם היחידי במדינת ישראל שהוא בעל תעודת הסמכה מה-AABB .פרופ' נגלר הוא מחותמי מגילת ההקמה של הרשת האירופאית לבנקי חבל טבור - ה-NetCord - ושימש כחבר הנהלתו. הוא גם בקר מטעם  האיגוד האמריקאי- FACT Foundation and Accreditation of Cellular Therapues.

בנק דם חבל הטבור של שיבא מוסמך ומאושר על ידי ה-FACT/NetCord ובסך הכל עבר הבנק במהלך השנים מעל 15 הסמכות בינלאומיות (יש לחדש את הסמכה אחת לשנתיים–שלוש).

הבנק חבר ברשת בנקי דם חבל הטבור האירופאית  NetCord ובאיגוד בנקי הדם האמריקאים AABB והוא מאושר, מוסמך ובעל רשיון מטעם משרד הבריאות.

במהלך השנים סיפק הבנק עשרות שתלי דם חבל טבור להשתלות תאי גזע בילדים ומבוגרים עם מחלות ממאירות ומחלות גנטיות בארץ, אירופה וארה"ב וברחבי העולם, השתלות שעברו בהצלחה והביאו לריפוי.

המטרה שלנו: להעניק לכם את השירות המקצועי והאיכותי ביותר, הכל תחת קורת גג אחת של המרכז הרפואי שיבא.

חיפוש