תפריט נגישות


מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגירה
image/svg+xml

רוצה ילדים אבל לא עכשיו? הקפיאי ביציות

אם את בת 41-30, את יכולה לעבור הליך של שאיבת ביציות והקפאתן, כדי לנסות והרות בזמן שתבחרי. איך עושים את זה, ולמה הכי כדאי בשיבא

עברת את גיל 30 ואת רוצה להיות אמא, אבל כרגע זה לא מתאים? לגיטימי. אבל אי-אפשר לעצור את השעון הביולוגי, אפשר לעומת זאת להקפיא אותו, או לפחות את הביציות. בשיבא תוכלי לעשות זאת בתנאים מצוינים – המחיר האטרקטיבי הוא רק אחד מהם.

בישראל, נשים בנות 41-30 זכאיות לעבור טיפולי הפריה חוץ-גופית למטרת שאיבת ביציות והקפאתן כדי להרות וללדת בגיל מאוחר יותר. על פי חוק, אשה יכולה לעבור עד ארבעה מחזורי טיפול או להגיע ל-20 ביציות לכל היותר (המוקדם מביניהם).


למה להקפיא ביציות?

עם הגיל, הרזרבה השחלתית ואיכות הביצית הולכות ופוחתות; על פי התפיסה המקובלת, אצל אשה מיוצרים כ-7-6 מיליון זקיקים ראשוניים עוד בשלב העוברי, ולאחר מכן, בעקבות מוות טבעי שלהם, מספר זה יורד בהתמדה (2-1 מיליון בלידה, כ-400,000 בגיל ההתבגרות, ועד לפחות מ-1,000 בגיל המעבר). לכן, לא כדאי להיות שאננה.


כיצד נעשית ההקפאה?

תהליך הקפאת הביציות כולל גירוי שחלות לייצור ביציות באמצעות זריקות הורמונליות שניתנות במשך 12-8 יום (עד להשגת זקיקים גדולים דיים, שבתוכם ביצית בשלה שיכולה להיות מופרית); מעקב קפדני של אולטרסאונד ובדיקות דם לצורך בחינת גודל הזקיקים והתאמת המינון התרופתי; שאיבת הביציות בחדר ניתוח ביחידת ההפריה החוץ-גופית (בהרדמה כללית קצרת טווח); הקפאת הביציות.

לאחר כשעתיים, בתום הפעולה, משתחררים הביתה ואפשר להמשיך בעיסוקים כרגיל. ביום מן הימים, כשהרצון ואפשרות שלך שלך להיות אמא ישתלבו, הביציות יופשרו ותעברי הפריה חוץ-גופית (IVF).

בעשור האחרון חלה התקדמות בתחום שימור הפריון, שעיקרה הוא הקפאת ביציות ועוברים בשיטת הזיגוג (ויטריפיקציה); בשיטה זו תהליך ההקפאה הוא מהיר ביותר והביציות נשמרות בטמפרטורה של 196 מעלות מתחת לאפס, מה שמשפר את שיעור הישרדותן לאחר ההפשרה.


מהו שיעור ההצלחה?

שיעור ההריונות לאחר הקפאת ביציות והפשרתן עדיין נמוך מזה של הפריה חוץ-גופית, שכוללת ביציות טריות. רמת שרידותן של הביציות המוקפאות במשך כמה שנים איננה ידועה דיה. עם זאת, מחקרים מראים ששיעור לידות-חי לאחר הפשרת ביציות זהה או קטן ב-19% לזה של ביציות טריות. עוד הם מראים כי הסיכויים של מטופלת בת 35 שהקפיאה 20 ביציות להרות וללדת הם 90%-73%.  


מדוע כדאי לך לעבור את התהליך ביחידה לפוריות והפריה חוץ-גופית בשיבא?

 • מחיר אטרקטיבי – 12,000 שקל. מחיר זה כולל שני מחזורי שאיבת ביציות, הקפאת הביציות ושמירתן לחמש שנים וטיפול ומעקב צמוד על ידי רופא פריון. מדובר בחיסכון שעשוי להגיע לכ-10,000 שקל לעומת מכונים פרטיים, ולכ-4,000 שקל לעומת בתי חולים ציבוריים.
   
 • בחירת רופא – ניתן לבחור רופא פריון מלווה ללא תשלום.
   
 • עיתוי הטיפול – ההזרקות ההורמונליות נעשות משעות הערב ועד חצות, ולא בשעות מאוחרות יותר כפי שקורה במוסדות רפואיים אחרים.
   
 • ליווי רגשי – במידת הצורך ניתן להיעזר בפסיכולוגית שלנו.
   
 • זמינות – התורים מהירים, ואין צורך להמתין זמן רב לקבלת תור.     

 

מרגישה שאולי הגיע הזמן? צרי איתנו קשר:

טלפונים: 03-5303048, 03-5302882   

דוא''ל: Mirp.Ivf@sheba.health.gov.il


מתלבטת? אנחנו מזמינים אותך לפגישת התייעצות עם מומחה בזמינות מידית. ניתן להביא טופס 17, או לשלם 149 שקל.