תפריט נגישות


מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגירה
image/svg+xml

מפגש אונליין להכנה רגשית ללידה ולהורות

רוב הזוגות בהריון ראשון לא יפספסו את קורס ההכנה ללידה. ברור, מי לא רוצה להגיע מוכן לאירוע הכי מרגש שיש. האם זה מספיק? לא לגמרי. לא פחות חשובה מההיכרות עם סוגי הלידה, חדר הלידה, הנשימות ומשככי הכאבים, היא ההכנה הרגשית לקראת המהפך הגדול בחיים.

לידה היא אירוע נפלא ומרגש ומעצים ומעורר שפע של ציפיות ולא מעט חששות. במרבית הלידות יהיו רגעים מותחים, רגעים של חוסר ודאות וחוסר שליטה. זה חלק מהתהליך, ויש לנו חדשות בשבילכם – זה גם חלק בלתי נפרד מההורות.

הכנה רגשית יכולה לעזור מאוד בהפחתת המתח ובהתמודדות עם המצבים השונים והמפתיעים שמזמנים לנו החיים אחרי הלידה. הצטרפו למפגש אונליין ייחודי, בהנחיית ד"ר ורד בר, מנהלת מרפאת חווה , וד"ר מיה שפר 

 

על מה נדבר במפגש (וטיפים)

 1. הנקה – ההנקה זורמת? מעולה, הנקה היא התזונה הטובה ביותר ליילוד והבריאה ביותר לאם. לא הולך? חשוב שכל אישה תהיה קשובה לעצמה ולתינוק שלה ותתאים את ההאכלה למה שנכון להם.
  היתרונות של ההנקה מתגמדים, אם האמא או היילוד סובלים. חשוב לזכור שאוקסיטוצין – הורמון האהבה – מופרש גם כשאנחנו חושבות על התינוק, מחבקות אותו ומאכילות בבקבוק.
   
 2. עזרה ראשונה – בעבר ובתרבויות מסוימות היום, יולדת שכבה במיטה ונשות הכפר/השבט/החמולה טיפלו בה – מכאן גם בא המושג "משכב לידה". היום, נשים מגיעות הביתה עם תינוק קטן, ללא הוראות הפעלה, ומצפות מעצמן להסתדר לבד. לא סתם אומרים "צריך כפר כדי לגדל ילד", אל תהססו לבקש עזרה. זה ממש הכרחי.
   
 3. שינה – שינה זה בריאות לגוף ולנפש. התינוק כבר ידאג לשינה של עצמו בעצמו. תדאגי לישון 6-5 שעות בלילה, או כשהתינוק ישן או בעזרת אדם אחר שישהה עם התינוק (ראי סעיף 2).
   
 4. אינדיווידואליות, זוגיות ומשפחה – מה המשמעות של להפוך לאמא? האם תינוק פירושו אובדן החופש האישי? איך עושים מקום במשפחה לתוספת הדנדשה והמתוקה?
   
 5. הורות – האם אני אתאהב בתינוק מיד? מה זה אומר עליי שעוד לא התאהבתי? האם אני אמא מספיק טובה?
   
 6. סימני אזהרה – לפעמים השמחה מהולה בעצב, ולפעמים העצב משתלט. אבל יש מה לעשות, אז אל תתעלמי מסימני האזהרה הבאים:
  את לא מצליחה לישון גם שהתינוק ישן או מישהו שאת סומכת עליו משגיח עליו
  אין לך תאבון
  יש לך רק מחשבות שליליות

 
איך נרשמים?

מתקשרים: 03-5305200

או – שולחים מייל: Sheba.Baby@sheba.health.gov.il  

או – לוחצים על הכפתור בתחתית העמוד ומשאירים פרטים.

לאחר ההרשמה תקבלו sms עם לינק למפגש אונליין