תפריט נגישות


מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגירה
image/svg+xml

פייר, הייתה חוויה

בכריעה, במקלחת, בתנועה – סיפור לידה, שהוא גם חוויה, של שלי

כולן מסביבי אמרו לי ״חוויית לידה...״, ואני רק ניסיתי להבין, איך המשוגעות האלו אומרות לידה וחוויה יחד באותו משפט?!
בשבועיים האחרונים העסיק אותי רק הפחד.

איך זה מתחיל, איך זה קורה, מה יקרה, איך זה ירגיש, באיזה שעה ביום זה יגיע ואיך אני אצליח לשרוד את הדרך עד תל השומר. בכל זאת, הבחירה הקלה בשבילי הייתה איכילוב, שבאופן משמעותי קרוב יותר למקום מגוריי.

בסוף זה קרה. בשעה טובה ילדתי, ילד בריא ומתוק ויפהפה! וכן, הייתה לי בשיבא חוויית לידה מדהימה. מעצימה. בלתי נשכחת.

זה התחיל ב-1:30 לפנות בוקר. הגעתי למיון יולדות עם כאבים שבקושי החזיקו אותי על הרגליים. את פניי קיבלה המלאכית, שהיא גם מיילדת, הילה ארליך. ללא היסוס היא קמה אליי וסייעה לי להגיע לחדר להיבדק, בזמן שהיא שלחה את בעלי לפתוח תיק בקבלה (נראה לי.. בחיי שלא הייתי בפוקוס) הילה הסבירה, חיבקה והרגיעה את המפלצת (אני) המתפרעת שלפניה, והתחילה בנועם את התהליך - מוניטור, שאלות על מצבי הבריאותי (מרוב סטרס, גם קלסר מעקב ההריון נשכח בבית) ובדיקה גינקולוגית שבה התבשרתי שאני כבר בפתיחה של 8 וחדר הלידה ממש מחכה לי.

ב-2:00 בעלי ואני נכנסנו לחדר הלידה, בליווי צמוד של הילה ושל הדולה שלי, שאיפשרו לי ללדת כמו שקיוויתי וכמו שרציתי. העברתי את הלידה בכריעה, במקלחת, בתנועה, בחופשיות ובעיקר באופן קשוב למה שרציתי ועם תמיכה גדולה. וואו (!) כמויות התמיכה והפרגון שעפו שם בחדר..

כעבור שעה וחצי של טירוף - כאב, סבל, צרחות, ההצגה כולה - בשעה 3:35 הוא הגיח. במשקל 3.356, בריא, יפה, מתוק ובוכה והציף אותי באושר שלא הכרתי עד אותו רגע.

לידה היא באמת חוויה יוצאת דופן ובלתי נשכחת. תודה לצוות שיבא תל השומר, ובמיוחד למיילדת הילה, שעזרו לי ללדת בדרך שרציתי, בדרך שחלמתי. תודה על חוויה מדהימה ובלתי נשכחת. שלי.