תפריט נגישות א+ א א-

מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגור

פחד מלידה

​​​​​​​גם אם את מאוד מתרגשת ומצפה ללידה, התהליך מלווה בלא מעט חששות. את לא לבד, ויש לא מעט דרכים להתמודדות עם הפחד

ההריון והלידה הם בדרך כלל תקופה מאושרת, מרגשת ומלאת ציפיות, אך לעתים היא מלווה גם בדאגות ובחששות: איך אדע מתי הגיע הזמן ללדת? האם הלידה תעבור בשלום? האם אעמוד בכאבי הצירים?

אז מה את יכולה לעשות כדי להקל על עצמך ולהרגיש יותר בטוחה לקראת הלידה:

 

לדבר 

מצאי מישהו שאת חשה נוח במחיצתו ואת יכולה לסמוך עליו, ותתחילי לשפוך. זה יכוול להיות בן הזוג שלך, אמא או חברה טובה. מישהו שיודע להקשיב ולהכיל.


לבחור מלווה מתאים

בחרי מישהו שיהיה לצידך בלידה, מישהו שאיתו תוכלי להעביר רגעים אינטימיים בנוחות בכל שלב ובכל מצב. "אני ממליץ להגיע עם קרוב אחד או שניים לכל היותר שעליהם את יכולה לסמוך ושישרו אווירה חיובית ורגועה", אומר משה יוסף-ברין, אח אחראי של מערך חדרי הלידה. לדבריו, מדובר באחד הכלים החיוניים ביותר להצלחת הלידה.
 

להכיר את הצוות

כדאי לערוך סיור מקדים בבית החולים, ולהתרשם מהאווירה ומהצוות, כדי שבזמן אמת, כשתגיעי ללדת, כבר תכירי את המקום ואת הנפשות הפועלות. כשאת יודעת כשאת בידיים טובות, את תרגישי הרבה יותר רגועה. חשוב לדעת: צוות הרופאים המומחים של שיבא בתחום המיילדות נבחר על ידי המגזין הכלכלי היקורתי "פורבס" כצוות המוביל של הרופאים הטובים ביותר בישראל.
 

להשתתף בקורס הכנה ללידה

קורסי הכנה ללידה מועברים על ידי מיילדת מוסמכת, שמציגה את תהליך הלידה ויכולה לענות על שאלות שונות ואולי להפיג חששות. הקורסים בשיבא מתאימים לקבוצות שונות של נשים: נשים יחידניות, נשים מהמגזר החרדי, נשים בהריון עם תאומים ועוד. המיילדת חביבה ארנון ("שואלים את חביבה") ממליצה לעבור את הקורס בבית החולים שבו את מתכננת ללדת, וכך על הדרך גם להכיר אותו טוב יותר.


לגבש תוכנית לידה

תוכנית לידה מאפשרת לצוות חדר הלידה להכיר אותך ולדעת מהן ההעדפות שלך, הציפיות שלך והמשאלות שלך לקראת הלידה. בניית התוכנית נעשית בשיתוף עם מיילדת מוסמכת, ומומלץ לקיים את הפגישה איתה לאחר שכבר עברת קורס הכנה ללידה.


להיפגש עם מיילדת המומחית בחרדה לקראת לידה

בשיבא אנחנו מציעים מפגש אישי עם מיילדת מיוחד לנשים שחשות חרדה לקראת הלידה הקרובה. המפגש, תחת הכותרת "את לא לבד", מתקיים עם מיילדת המומחית בטיפול בנשים במצבי משבר מיילדותיים.


לנסות טיפולים ברפואה משלימה

דיקור סיני, דמיון מודרך, רפלקסולוגיה ועוד טיפולים משלימים עשויים להקל על תחושות המתח והחרדה לקראת הלידה וגם בלידה עצמה. פני למרפאה לרפואה משלימה באגף נשים ויולדות לקביעת תור לטיפול.