תפריט נגישות


מידע הצהרת נגישות
תצוגת צבעי האתר (* בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה סגירה
image/svg+xml

ללדת ברגוע

מגע, נשימות, דיקור – צוות רפואה משלימה בשיבא יולדות מציע לך טיפולים להפחתת הכאב, לזירוז הלידה ולקידום לידות ש"נתקעות". כל הטוב הזה מגיע עם הרבה אהבה וללא תשלום

אפידורל זה אחלה פתרון לכאבי הלידה, אבל הוא לא תמיד מתאים, הוא לא תמיד מגיע בזמן ולא כולן רוצות אותו – מעכשיו יש ליולדות בשיבא כלי נוסף להפחתת הכאבים, טיפולים ברפואה משלימה ודיקור סיני. הפינוק הזה ניתן ללא תשלום, ולא רק נגד כאבים.

איך הטיפול יכול לעזור?

הדיקור הסיני (אקופנקטורה, אלקטרו-אקופנקטורה) ונקודות הלחיצה (אקופרסורה) הן שיטות טיפול יעילות ובטוחות של הרפואה הסינית, שנהוגות בחדרי לידה בעולם. הן יכולות לסייע במקרים הבאים:

  • הקלה על כאבי הצירים – בכל שלבי הלידה, כחלק מהכנה ללידה או בלידה פעילה, ליולדות שלא יכולות לקבל אפידורל, לא מעוניינות באפידורל או במצבים שבהם לא מומלץ להיעזר באפידורל, כמו בשלבים מוקדמים או מתקדמים של הלידה.
  • השראת לידה – עזרה ליולדת להתחיל את תהליך הלידה, לפתח צירים יעילים ולהגיע לתנאים שמתאימים ללידה פעילה.
  • קידום לידה ממושכת או "תקועה" – הטיפול יכול לקצר את משך הלידה.
  • הרגעה, תמיכה וחיזוק של היולדת בכל שלבי הלידה


צפו באביב מסינגר, ראש תחום רפואה סינית במרכז נשים ומיילדות על דיקור ועיסוי במיון יולדות ובחדרי הלידה:


מהן שיטות הטיפול?

  • דיקור (אקופונקטורה) – החדרה של מחטים דקות מאוד, חד-פעמיות וסטריליות, לנקודות על גבי העור או בנקודות על גבי האוזן (Auricular Acupuncture), שלהן קיימת השפעה על הגוף ועל תהליך הלידה.
  • גירוי חשמלי (אלקטרו-אקופנקטורה) – שילוב של גירוי חשמלי במתח וזרם נמוכים מאוד (בדומה ל-TENS) שמתחברים למחטים להפעלה חזקה יותר של המחטים.
  • נקודות לחיצה (אקופרסורה) ומגע – הפעלה של הנקודות באמצעות לחיצות ושימוש בטכניקות עיסוי ומגע של שיאצו וטווינא.
  • מוקסה חשמלית – חימום של הגב, וגירוי של נקודות באמצעות חימום נקודתי. החימום  נועד להגביר צירים, לעזור בהרפיה ולחזק את היולדת.
  • ארומתרפיה – שימוש בשמנים אתריים על העור כחלק מהטיפול במגע ובהרחה.
  • הדרכה של היולדת – טכניקות של תנועתיות, תרגילי נשימה, הרפיה ודמיון מונחה.


צוות רפואה סינית בחדר לידהצוות המטפלים ברפואה סינית. יש גם מיילדות ודולות

מי המטפלים?

מטפלים מוסמכים ברפואה סינית בעלי הכשרה וניסיון בטיפול בחדר לידה, ובהם 3 מיילדות ו-4 דולות. המטפלים הם חלק מצוות חדר הלידה, ופועלים תוך שיתוף פעולה הדוק עם הרופאים והמיילדות. כל הפעילות נעשית בתיאום ובפיקוח של הצוות הרפואי.


איך מקבלים את הטיפול?

השירות ניתן ללא תשלום, בכל חדרי הלידה של שיבא,7 ימים בשבוע בשעות 21:30-07:30. ההחלטה במי לטפל ובאיזו קדימות נקבעת על פי הצורך הרפואי ואין צורך להירשם מראש.


התרחבנו – אפשר לקבל את שירותי הרפואה המשלימה גם בהריון וגם אחרי הלידה. בדקי כאן, זה יכול לחולל פלאים